Superiorja/ Zbulohet plani për javën e fundit, ja si përfundon sezoni

Sezoni i Kategorisë Superiore mbyllet të mërkurën dhe oraret e përzgjedhura janë të veçanta, edhe për shkak të ceremonisë së kurorëzimit të Tiranës kampione.

Sfida e bardhebluve me Bylisin do të zhvillohet prej orës 19:00, në stadiumin “Air Albania”.

Më parë, prej orës 17:45, do të zhvillohen dy takime të tjera. Në Gjirokastër Luftëtari do të presë Kukësin e vendit të dytë. Verilindorët do kërkojnë të fitojnë dhe ta mbyllin sezonin në vendin e dytë, pasi nuk e kanë siguruar si pozicion.

LEXO EDHE  Ibrahimovic shkakton autogol, Bologna shtang Milanin dhe barazon shifrat

Në të njëjtën orë, në Shkodër, Vllaznia pret Flamurtarin. Shkodranët sigurisht do ta kenë mendjen te përballja shtesë, ku vendoset edhe qëndrimi në Superiore. FSHF ka programuar edhe dy ndeshje të tjera në mbrëmjes, Teuta-Laçi dhe Skënderbeu-Partizani, që në kushte të tjera do të ishin sfida për t’u parë.

Kategoria Superiore, Java e 36-të
E mërkurë, 29 Korrik 2020

Ora 17:45  Luftëtari-Kukësi
Ora 17:45  Vllaznia-Flamurtari
Ora 19:00  Tirana-Bylisi
Ora 20:45  Teuta-Laçi
Ora 20:45  Skënderbeu-Partizani