Marotta: Messi te Interi një fantazi, këtë sezon na kanë penalizuar!

Pak minuta para se të niste sfida me Genoan, Beppe Marotta, ritheksoi rëndësinë e vendit të dytë që Interi arriti me Conten. Drejtuesit zikaltër iu pyetje mbi mundësinë e nënshkrimit me Lionel Messin, por përgjigjja ishte e thatë:

“Messi tek Interi është fantazi. Ai nuk është absolutisht objektivi ynë, mendoj se në këtë moment ai dëshiron të vazhdojë jetën dhe karrierën e tij të futbollit te Barcelona”.

Gjithashtu administratori i deleguar i Inter-it, është kthyer të flasë për polemikën e Antonio Conte-s kundrejt kalendarit:

LEXO EDHE  Milan me dy mungesa të rëndësishme për sfidën ndaj Bolognas

“Jemi penalizuar, ky është një fakt. Më pas është e vështirë të flasësh për një kalendar që duhej ngjeshur”,

“Nuk dua të kritikoj sjelljen e Lega-s, sigurisht është një stimul për sezonin e ardhshëm”. – ka thënë Marotta.