Çifti i njohur i showbiz-it i japin fund martesës pas 10 vitesh

Tom Arnold dhe Ashley Groussman janë zyrtarisht të divorcuar. Mbi një vit pasi u njoftua për herë të parë se çifti ishte ndarë, aktori 61-vjeçar dhe dhe ish-partnerja e tij u paraqitën në Gjykatën e Lartë të Los Angeles, javën e kaluar, raportoi ET të marten.

Image

Ata do të kenë kujdestarinë e përbashkët të fëmijëve të tyre, djalin 7-vjeçar Jax dhe vajzën 4-vjeçare Quinn . Ata gjithashtu do të ndajnë kohën gjatë javës dhe pushimet në mënyrë të barabartë.

Tomit iu urdhërua të paguante Ashley 4,383 dollarë në mbështetje të bashkëshortëve në muaj derisa të mbush 65 vjeç, dhe 2,617 dollarë ndihmë për fëmijë në muaj derisa fëmijët e tyre të mbushin 18 vjeç.

LEXO EDHE  ‘Hajt se ta tregoj unë ty’/ Plas keq mes Fifit dhe Monikës (Video)

Ai gjithashtu do të paguajë 50 përqind të të ardhurave neto nga të gjitha të drejtat, titullin dhe interesin në 12 prona në lidhje me veprat themelore të krijuara gjatë martesës, përfshirë NCIS, Boys, Trailer Park, Hard Breakers dhe më shumë, “sipas daljes.