U godit nga rrufeja dhe shpëtoi mrekullisht, adoleshenti rus firmos kontratën e parë profesionale

Ivan Zaborovskiy, portieri 16-vjeçar i Znamya Truda, u godit nga rrufeja gjatë stërvitjes në fillim të këtij muaji dhe u dërgua me urgjencë në spital.

Adoleshenti për disa ditë ishte nën kujdesin intensiv të mjekëve, teksa gjëndja e tij ishte e rënduar. Gjithsesi ai doli nga gjendja kome, dhe tani është në gjendje të mirë.

LEXO EDHE  Futbolli shqiptar/ Babai sherr me tifozët në stadium, policia arreston futbollistin në fushë

Klubi i tij ka vendosur që t’i ofrojë një kontratë si profesionist dhe Zaborovskiy ka pranuar propozimin, duke nënshkruar marrëveshjen. Znamya Truda e ka konfirmuar diçka të tillë përmes një njoftimi në “Twitter”.

https://twitter.com/ZnamyaTrudaFC/status/1285550211067260928?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1285550211067260928%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fe-goditi-rrufeja-ne-stervitje-dhe-shpetoi-adoleshenti-rus-firmos-kontraten-e-pare%2F