‘Ramziu s’ndalet nga marrëzia’/ Maliqi bën thirrje: Të nisë mobilizimi për revolucion

Firmosja e marrëveshjes për reformën zgjedhore mes kryeministrit Edi Rama dhe opozitës parlamentare, ka shkaktuar reagimin e ashpër të deputetit Lefter Maliqi.

Nëpërmjet një statusi në rrjete sociale, Maliqi bën thirrje për revolucion demokratik në mbrojtje të Kushtetutës dhe të ardhmes europiane të vendit.

Maliqi thekson se Rama nuk ndalet nga marrëzitë dhe etja për pushtet duke mbajtur peng vendin pa Gjykatë Kushtetuese për të sunduar me krimin dhe oligarkët.

Postimi i plotë i Maliqit:

Ramziu per karrige,timon e tepsi eshte gati te djeg moj e shtrenjta Shqiperi.I bej thirrje opozites se bashkuar,socialisteve te zhgenjyer,studenteve,artisteve te mobilizohen per revolucion demokratik ne mbrojtje te demokracise ,Kushtetutes dhe te ardhmes Europiane te vendit.Ramziu sndalet nga marrezia e etja per pushtet duke votuar ndryshimet Kushtetuese per prishje te kualicioneve.Mban peng vendin pa GJ.Kushtetuese per te sunduar me krimin,oligarket,banditet,pushtetin lokal monist,institucionet e kapura dhe drogen.Koha per zgjim,ngritje dhe mposhtje te krimit.Uragani popullor sndalet.Ramziu po ja hap vet gropen vetes.Mbidoza i ka errur syte,babezia dhe lakmia e pushtetit i ka marre trute. Koha nuk pret liri-demokraci si ne 1991.E duam Shqiperine si Europa🇦🇱🇪🇺🇺🇸.

LEXO EDHE  Nis vaksinimi kundër gripit i personelit shëndetësor, Manastirliu: Vaksina falas dhe për të moshuarit e grupet e rrezikuara