Pa maskë në ambient të mbyllur, Braçe: Gjobisni Gjicin dhe Dukën, janë trima këta…

Zv. Kryeministri Erion Braçe ka reaguar me kritika ndaj Presidentit të FSHF-së Armando Duka dhe kryetarit të Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici.

Ditën e sotme Presidenti i FSHF-së Armando Duka ka inspektuar punimet në stadiumin e ri të Kukësit, në shoqërinë e Safet Gjicit.

Por në një situatë seriozë në të cilën ndodhet vendi për shkak të COVID-19, ajo që është vënë re është mungesa e maskave.

LEXO EDHE  Milan rigjen “pjesët” për ndeshjen ndaj Romës

“Të gjithë të barabartë para ligjit të paktën se para sëmundjes këta janë ndryshe, janë trima”, shkruan Braçe.

Reagimi

Urdhëroni:

Brenda, as maskë e as distancë! Duhet të jenë shembull.

Tani më lajmëroni kur të gjobiten!

Të gjithë të barabartë para ligjit të paktën se para sëmundjes këta janë ndryshe, janë trima.