Kategoria Superiore/ Bylis-Laçi, publikohen formacionet zyrtare

Bylisi dhe Laçi përballen përballen me njëra-tjetrën në orën 17:45 në ndeshjen e vlefshme për javën e 34-t të Kategorisë Superiore.

Vendasit duan që të mos rrezikojnë vendin e tetë dhe kjo fitore i qetëson ata, kurse kurbinasit synojnë kupat e Europës dhe vendi i tretë nuk është siguruar ende prej tyre.

LEXO EDHE  Punimet në stadiumin e ri të Partizanit janë ndërprerë, nuk ka datë përfundimi për kompleksin e të kuqve

Trajnerët e skuadrave përkatëse, Veljko Dovedan dhe Armando Cungu kanë bërë përzgjedhjet e tyre sa i takon formacioneve.

Formacionet zyrtare:

Bylis: Hidi, Hadroj, Janku, Shkalla, Ndreca, Mëllugja, Ujka, Murataj, Ntephe, Malçi Mozzone.

Laçi: Stajila, Fangaj, Ignjatovic, Selmani, Turkaj, Shehu, Rapo, Deliu, A. Marku, Xhixha, Nëabueze.