U largua nga Katari, Mandzukiç në bisedime për t’u kthyer në Serie A

Mario Mandzukic po kalon një periudhë pushimesh pasi u largua nga Al Duhail, por ai duket se është i gatshëm të kthehet në Itali. Sulmuesi kroat po negocion, përmes agjentëve të tij, me Fiorentinën.

Në pjatë ka një kontratë 2-vjeçare me mundësi për vitin e tretë, me rreth 3 milion euro në sezon si propozim nga klubi vjollcë.

Ideja është joshëse për Mandzukic i cili do të ishte i gatshëm të luante në Serie A sërish, por mund të duhen disa ditë për të kuptuar se cilat oferta të tjera do të paraqiten, si për shembull Interi i Antonio Contes, që po kërkon një zëvendës Lukaku.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Tirana “godet” në merkato, transferon një kampion

Kujtojmë që Lukaku la Italinë dhe Juventusin pasi nuk ishte më në planet e klubit bardhezi dhe u transferua në Katar për 5.5 mln euro si vlerë kartoni dhe 10 mln euro për një sezon e gjysmë që do të fitonte bomberi.