PSG i vendos kusht Barcelonës për Neymar, kërkon 80 milionë € dhe këtë lojtar!

Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar takes part in a training session at the Shenzhen Universiade Stadium in Shenzhen on August 2, 2019, on the eve of the French Trophy of Champions football match between Rennes and Paris Saint-Germain. (Photo by FRANCK FIFE / AFP) (Photo credit should read FRANCK FIFE/AFP/Getty Images)

Paris Saint-Germain i ka bërë të qartë Barcelonës kriteret për transferimin e Neymarit.

28-vjeçari prej kohësh është përfolur në media për një rikthim të bujshëm në “Camp Nou” pasi nuk ndihet i lumtur tek klubi francez e cila para 3 vitesh pagoi plot 222 milionë euro për të blerë kartonin e brazilianit.

LEXO EDHE  COVID prek Barcelonën

Sipas burimeve të “El Chiringuitos”, Paris Saint-Germaini kërkon nga Barcelona 80 milionë euro plus Ousmane Dembelen në shkëmbim për Neymarin.