Përhapja e Covid-19 edhe në Libohovë, dyshime për një vatër familjare

Dyshohet se një 32-vjeçar nga qyteti i Libohovës mund të jetë i prekur nga koronavirusi.

I riu ka shfaqur simptoma të virusit si temperaturë dhe probleme me frymëmarrjen.

Mësohet se personit në fjalë nuk i është bërë tamponi, dhe se i është bërë skaneri në spitalin rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër, ndërsa pritet edhe përgjigja e leximit të tij.

LEXO EDHE  Situata në Kakavijë/ Pas 72 orësh, FA dërgojnë një automjet me 10 mijë litra ujë

Burime për abcnews.al kanë njoftuar se edhe pjesëtarë të tjerë të familjes janë me temperaturë të lartë por askush nuk u ka marrë tamponin./abcnews.al