Kupa e Shqipërisë/ Tirana-Bylis, publikohen formacionet zyrtare

Tirana pret sot në orën 17:30 në “Selman Stërmasi” skuadrën e Bylisit, ndeshja e kthimit kjo për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Ndeshja e parë u mbyll me rezultatin 2-1 në favor të ballshiotëve, ndërsa Tirana për të prerë biletën për në finalen e madhe i duhet patjetër fitorja.

Për sa i përket formacioneve te Tirana sërish ka ndryshime në rreshtim dhe Egbo i beson Muçit një vend titullari, sikurse edhe Halilit. Me argjentinasin Torassa e anglezin Ngoo plotësojnë katërshen e sulmit. Lëvizje edhe në mbrojtje. Hoxhallari do të luajë në qendër, kurse Ismailgeci në të majtë.

LEXO EDHE  Gabimet në ndeshjen Milan-Roma, ndëshkohen arbitri dhe asistentët

Vovedan gjithashtu ka bërë zgjedhjet e tij dhe ka disa ndryshime, duke nisur me Mirakën në portë. Titullar edhe Alaidin Sallaku, kurse nga stoli e nisin lojtarë si Mozzone, Qardaku e Malcci.

Formacionet zyrtare:

TIRANA: Lika, Doka, Vangjeli, Hoxhallari, Ismailgeci, Batha, Ccelhaka, Torassa, Mucci, Halili, Ngoo.

BYLISI: Hidi, Ntephe, Janku, Shkalla, Peposhi, Mëllugja, Ujka, Murataj, Ntephe, Ndreca, Sallaku.