Skandal/ By-Passi i Fierit nuk ka përfunduar akoma edhe pse Rama e inauguroi 3 javë më parë

U inaugurua nga Kryeministri Rama dhe ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku tre javë më parë, pas shtatë vitesh punime.

Por By-Passi i Fierit ende nuk është i përfunduar. Rrugët nuk kanë sinjalistikë apo elemente sigurie.

Tabela ka vetëm në rrugët kryesore, ndërsa segmentet lidhëse janë ende të pa shënjuara.

“Më ka bërë shumë përshtypje. Ktu nuk ka asnjë tabelë. Sapo u futa kundërvajtje pak më parë sepse nuk arrij të orientohem.”  – tha një shofer.

LEXO EDHE  E turpshme/ Rama asnjë fjalë për shqiptarët që dergjen në kufi, ja postimi që bën

Një turist tregoi se e pati të vështirë për të gjetur hyrjen për në Apolloni për shkak të mungesës së sinjalistikës. /Abc News