Shifra rekord nga Serbia, regjistrohen 13 viktima dhe 344 raste të reja me koronavirus

Shifra rekord vijnë nga Serbia sa i takon rasteve me koronavirus. Mësohet se përgjatë 24 orëve të fundit në Serbi kanë ndërruar jetë 13 pacientë me Covid-19, ndërkohë që janë regjistruar 344 raste të reja.

LEXO EDHE  Mjekët lajmëruan protestë, Rama i fton në takim

Po ashtu janë realizuar 8.659 testime, ndërsa për momentin ka 4.574 raste aktive.

Aktualisht 203 pacientë janë shtruar brenda një dite në spital, ndërkohë 170 pacientë janë në respiratorë.