Bushati për deputetët e opozitës së re: Janë sharlatanë, lëtyra e letra higjienike të Ramës

Analisti Andi Bushati gjykon se marrëveshja e 5 qershorit për Reformën Zgjedhore, është rrëzuar. I ftuar mbrëmjen e sotme në “Open” në Top Channel, Bushati u shpreh se nuk duhet parë më tone dramatike rrëzimi i marrëveshjes, që sipas tij, është bërë nga Rama në bashkëpunim me opozitën e re, të cilët i quan sharlatanë.

“Për mua është rrëzuar marrëveshja e 5 qershorit, por unë nuk e shikon me tone kaq dramatike rrëzimin e marrëveshjes nga Edi Rama dhe me futjen në lojë të atyre sharlatanëve të opozitës së re. Por nuk është ajo po shitet që këtu është bërë një gjëmë shumë e madhe”, tha Bushati.

LEXO EDHE  Covid 19/ Shtimi i rastëve në Fier, 7 persona u infektuan në një ceremoni mortore

Më tej, analisit vijoi me kritika për deputetët e opozitës së re duke thënë se ata janë “lëtyra e letra higjienike”, pasi kanë votuar të gjitha ligjet i janë dashur Edi Ramës.