Këto janë ushqimet që ju shtojnë dëshirën dhe ju bëjnë ‘bisha’ në s*ks

Disa produkte të ngrënshme rrisin dëshirën seksuale. Ju me siguri keni dëgjuar për çokollatën e zezë, luleshtrydhet, bananet, arrat, midhjet etj.

Por ka edhe shumë produkte të tjera, të cilat janë të përsosura për stimulimin seksual.

Më poshtë keni një listë të cilat duhet ti përfshini në menunë tuaj të përditshme për të përmirësuar jetën dhe dëshirën tuaj seksuale:

 1. Çokollata e zezë
 2. Selinoja
 3. Farat e kungullit
 4. Bostani
 5. Rrushi i kuq
 6. Arrat
 7. Shpargujt
 8. Produktet me bazë sojën
 9. Specat paprika dhe specat djegës
 10. Tartufi
 11. Hudhrat
 12. Farat e pishës
 13. Luleshtrydhet
 14. Borziloku
 15. Fiku
 16. Avokado
 17. Qiqrat
 18. Brokoli
 19. Lëngu i shegës
 20. Farat e kërpit
 21. Peshku salmon
 22. Qumështi me çokollatë
 23. Vera dhe pijet e lehta alkoolike
 24. Midhjet dhe karkalecat
 25. Bananet
 26. Shafrani (lule)
 27. Fasulet e kuqe
 28. Farat e kardamonit
 29. Xhinxhëfilli
 30. Boronicat e kuqe.
LEXO EDHE  Pse pamdemitë nxjerrin gjithmonë më të keqen tek njerëzit?