Kategoria Superiore drejt fundit, zbulohet programi për javën e 34-t

Kategoria Superiore është futur në fazën deçisive të sezonit ku do të përcaktohet kampionia e vendit, skuadrat që marrin pjesë në Kupat e Evropës dhe ekipet që shkojnë një kategori më poshtë.

Deri në përfundimin e sezonit kanë mbetur vetëm 3 javë ndërsa së fundmi është zbuluar edhe agjenda për javën 34-t. Dy ndeshjet hapëse do të luhen ditën e shtunë dhe 3 të tjerat do të luhen ditën e diel.

LEXO EDHE  Mbyllet sezoni i Serie A, ja rezultatet e mbrëmjes së sotme

Të shtunën do të zhvillohen, Luftëtari-Skënderbeu dhe Tirana-Flamurtari, ndeshje këto të cilat janë planifikuar për tu luajtur më 17:45.

Ditën e diel do të luhet Vllaznia-Kukësi dhe Teuta-Partizani në 20:45, ndërsa Bylis-Laçi do të luhet në 17:45.

Të shtunën:

Luftëtari-Skënderbeu 17:45

Tirana-Flamurtari 17:45

Të dielën:

Bylis-Laçi 17:45

Teuta-Partizani 20:45

Vllaznia-Kukësi 20:45.