Florian Kamberi mund të kalojë në Angli, e kërkon Hull City

BRAGA, PORTUGAL - FEBRUARY 26: Florian Kamberi of Rangers FC in action during the UEFA Europa League round of 32 second leg match between Sporting Club Braga and Rangers FC at Estadio Municipal de Braga on February 26, 2020 in Braga, Portugal. (Photo by Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images/Getty Images)

Vazhdon të mos marrë ende një zgjidhje e ardhmja e sulmuesit të kombëtares shqiptare Florian Kamberi.

Pasi përfundoi periudhën e huazimit te Glasgow Rangers, Kamberi është rikthyer te Hibernian pasi skuadra e drejtuar nga Steven Gerard vendosi të mos e blejë kartonin e tij. Gjithsesi te Hibernian 25-vjeçari i rritur si futbollist në Zvicër nuk do të qëndrojë gjatë.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Milan firmos me talentin e Hammarby

Për të ka oferta nga Gjermania dhe Polonia, por Kamberi mund ta vazhdojë karrierën në Britaninë e Madhe pasi sipas “Daily Record” sulmuesi shqiptar kërkohet nga Hull City që luan në Championship dhe shumë shpejt transferimi i Kamberit te “tigrat” mund të bëhet realitet.