Aktorja e njohur pozitive me koronavirus

Aktorja e njohur indiane Aishwarya Rai Bachchan dhe vajza e saj Aaradhya kanë rezultuar pozitive me koronavirus. Ata kryen tamponin pasi mësuan se bashkëshorti dhe vjehrri i aktores ishin infektuar me Covid-19.

Tamponi është kryer edhe nga pjesëtarët e tjerë të familjes të cilët kanë rezultuar negativë.

Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë së Indisë Maharashtra Rajesh Tope me një postim në Twitter, por pak minuta më vonë postimi u fshi.

LEXO EDHE  Pas vendimit për Skenderbeun, UEFA: Luftë ndeshjeve të fiksuara, u hodhën poshtë pretendimet

“Aishwarya Rai Bacchan dhe vajza e saj kanë rezultuar gjithashtu pozitive me COVID-19. Ne dëshirojmë që familja Bachchan ta kaloj sa më shpejt këtë situata dhe i urojnë shërim sa më parë”, shkruhej në postim.

Mumbai është ndër qytetet indiane më të prekur nga koronavirusi, me gjithsej 850,000 raste.