Vjen momenti i së vertetës për Man.City-n, ja kur do të merret vendimi nga CAS

Manchester City do të mësojë të hënën nëse apelimi i tyre kundër një pezullimi dy vjeçar në garat evropiane ka qenë i suksesshëm apo jo.

“Qytetarët” apeluan në Gjykatën e Arbitrazhit të Sportit (Cas) pasi Organi i Kontrollit Financiar i Klubit i UEFA-s (CFCB), dënoi skuadrën me dy vite përjashtim nga Liga e Kampioneve dhe çdo kompeticion tjetër Evropian.

UEFA pretendon se City kishte bërë shkelje serioze të rregullave financiare, në atë që njihet si loja e ndershme.

LEXO EDHE  Jon Mersinaj: Dua të lë gjurmë me kombëtaren, shembulli që ndjek është Lorik Cana

Manchester City këtë sezon në Premier League duket se do ta përfundoi në vendin e dytë pas Liverpool-it kampion, ndërsa në Ligën e Kampioneve është pranë kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi në ndeshjen e parë të 1/16 ka mposhtur 2:1 Real Madridin në Bernabeu.