Skandal/ Sanitarja e kopshtit infektohet me koronavirus, ngjarja mbahet e fshehtë

Një nga sanitaret e ‘Kopështit 43’ mbrapa shkollës ‘Sabaudin Gabrani’ në Tiranë ka dalë pozitive me koronavirus pas bërjes së tamponit.

Burime për Boldnews.al bëjnë me dije se sanitarja përgjatë gjithë javës ka qenë me simptomat e koronavirusit por nuk ka shkuar për të bërë vizitë, ndërkohë që vetëm ditën e djeshme pas bërjes së tamponit analizat e kanë nxjerrë atë pozitive.

LEXO EDHE  Kosovë rëndohet bilanci/ 15 persona humbin jetën nga Covid-19, konfirmohen 218 raste

Por skandali qendron në fakin se edhe pse kjo është një ngjarje shumë e rëndë ajo është mbajtur e fshehtë dhe nuk ëhstë bërë publike për mediat apo dhe për vetë prindërtit të cilët dërgojnë fëmijët në këtë kopësht, në mënyrë që ata të bëjnë analizat dhe kush është mabrtës i Covid 19 të mos bëhet burim infeksioni.