E bujshme/ Mediat italiane e shohin Conten larg pankinës së Interit

Antonio Conte dhe Interi mund të ndajnë rrugët e tyre vetëm pas një sezoni, diçka kjo e paimagjinueshme në fillimin e sezonit.

Ky është lajmi që po qarkullon së fundmi në mediat italiane.

Deklaratat e fundit e trajnerit të zikaltërve pas dy rezultateve negative ndaj Bolognas dhe Veronas kanë bërë të qarkullojnë zëra se tekniku nga Lecce mund t’i japë lamtumirën Interit në fund të këtij sezoni siç ndodhi me Juventusin në 2014-ën duke u dorëhequr në mënyrë të papritur.

LEXO EDHE  Pas vendimit për Skenderbeun, UEFA: Luftë ndeshjeve të fiksuara, u hodhën poshtë pretendimet

Interi dhe presidenti Steven Zhang nuk kërkojnë të prishin projektin që kanë nisur me Conten por nëse nuk plotësojnë kërkesat në merkato të 51-vjeçarit, ai mund të ndërpresë vetë në mes projektin që ka nisur me zikaltrit, pasi Conte njihet për temperamentin e tij.