Real Madrid-Alaves, publikohen formacionet zyrtare

Real Madridi sfidon në orën 22:00 skuadrën e Deportivo Alaves. “Los Blancos” janë shumë pranë fitimit të La ligës dhe një rezultat pozitiv sot do ta afronte më shumë në arritjen e objektivit.

Teksa kanë mbetur edhe 4 ndeshje për tu zhvilluar, madrilenët kryesojnë me 4 pikë diferencë nga Barcelona.

LEXO EDHE  Juventus-Barcelona, Pirlo dhe Koeman zbardhin formacionet zyrtare

Në lidhje me sfidën e mbrëmjes së sotme, trajneri Zinedine Zidane, ka publikuar formacionin zyrtar ku vihen re disa ndryshime. Varane dhe Militao luajnë në qendër të mbrojtjes, pasi Ramos është me kartonë të verdhë. Mendy luan në krahun e majtë, pasi Marcelo është i dëmtuar.

Formacionet zyrtare: