Zyrtare/ Manuel Pellegrini rikthehet në La Liga

Manuel Pellegrini është rikthyer në La Liga dhe ka firmosur me klubin e Real Betis.

Lajmin e ka konfirmuar klubi andaluzian, me anë të një postimi në rrjetet sociale. Betis prezanton 66-vjeçarin si timonierin e ri të ekipit dhe i uron mirëseardhjen.

Ish-tekniku i Real Madrid dhe Manchester City, ka firmosur një kontratë trevjeçare deri në qershorin e vitit 2023.

Eksperienca e kilianit është e madhe dhe tifozët shpresojnë që Pellegrini, i cili do të nisë punën pasi të mbyllet ky sezon, të ngrejë skuadrën në nivele konkurruese për të arritur Kupat e Europës.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Milan firmos me talentin e Hammarby