Milani mendon për të ardhmen, nënshkruan me talentin e Malmos

Milani ka nënshkruar me talentin suedez, Lukas Bjorklund, nga skuadra e Malmos. Bjorklund, i cili është vetëm 16 vjeç ka shkëlqyer me të rinjtë e Malmos çka ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve italiane.

Mesfushori shihet si një lojtar me të ardhme të ndritur dhe për këtë arsye drejtuesit kuqezi kanë nxituar për të arritur marrëveshjen duke u përpjekur të ndërtojnë një ekip me talente të rinj.

LEXO EDHE  Daja: E respektoj Skënderbeun, por do t’i mund sërish. Në Superiore nuk ka diferenca!

Di Marzio” raporton se Bjorklund ka zbarkuar ditën e sotme në Milano, ku ka filluar edhe vizitat mjekësore dhe më pas do të vijë edhe zyrtarizimi.

Për lojtarin gjithashtu ishin të interesuar edhe Interi dhe Bologna por Milani në fund fitoi garën dhe siguroi firmën me një talent premtues.