Sarri zbulon: Higuain është i vetmi me të cilin kam pasur mosmarrëveshje

Db Torino 01/10/2019 - Champions League / Juventus-Bayer Leverkusen / foto Daniele Buffa/Image Sport nella foto: Gonzalo Higuain-Maurizio Sarri

Gjatë konferencës për shtyp të zhvilluar në prag të ndeshjes kundër Milanit, trajneri i Juventus, Maurizio Sarri foli për marrëdhënien e tij me Gonzalo Higuain:

“Gjatë sezonit kam lexuar se kam pasur pak luftë me të gjithë, në të vërtetë lojtari i vetëm me të cilin kam debatuar është Higuain”.

“Ai gjithmonë ka qenë i tillë, ndoshta edhe për shkak se ai duhet të ketë një trajner mjaft agresiv për të dhënë më të mirën e tij. Stërvitet me vazhdueshmëri, pas dëmtimit të vogël duket se po shkon mirë, por në muajin e fundit nuk u stërvit shumë”.

Ndeshja Milan-Juventus luhet nesër në orën 21:45.

LEXO EDHE  ‘Djeg’ konkurrencën e PSG dhe Milanit, Interi merr Tonalin