Njihuni me surprizat e motit nesër

Nesër nis përmirësimi i kushteve atmosferike.  Moti do të jetë kryesisht i kthjellët si dhe vranësira kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Kryesisht vranësira priten në relievet malore dhe zonat përreth tyre.

LEXO EDHE  VIDEO/ "Respektoni masat, evitoni ardhjet në spital"/ Mesazhi i mjekut: Ju flas si prind

Në këto zona do të ketë reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive dhe në zonën e juglindjes edhe rrebeshe shoqëruar me breshër.

Temperaturat do të vijojnë nga 14 deri në 36 gradë celcius.