Manuel Pellegrini rikthehet në La Liga, ja me kë ekip do të firmosë

Ish-trajneri i Real Madrid, Manuel Pelegrini do të rikthehet në La Liga teksa do të firmosë për Real Betis. 66-vjeçari pritet të nënshkruajë me klubin spanjoll për 2 vite me rrogë 5 mln euro në sezon.

Këtë sezon, Pellegrini e nisi me West Ham dhe u shkarkua që dhjetorin e shkuar pasi e drejtoi skuadrën londineze për gati dy sezone.

LEXO EDHE  Champions League/ Sot përcaktohen dy çerekfinalistët e fundit, në fushë zbresin Bayern Munchen dhe Barcelona

Te Betis, Pellegrini do të zëvendësojë Joan Francesc Rubin, që u shkarkua në fund të muajit të shkuar. Pellegrini në karrierë ka fituar një titull në Premier dhe dy Kupa, përveç se kampionatin argjentinas dhe atë ekuadorian.