Njihuni me surprizat e motit për nesër

Dita e diel do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura. Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e paradites fillimisht në jug të vendit e gradualisht në mesditë reshjet do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të territorit.

Përgjatë relieveve malore reshjet do të marrin karakter shtrëngatash shoqëruar më shkarkesa elektrike.

LEXO EDHE  I shtruar te "Infektivi", ndahet nga jeta taksisti me COVID

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtesi deri në 15m/s.

Temperaturat parashikohen me rënie në vlerat e mesditës.

Me konkretisht temperaturat parashikohen:

zonat malore 15°C deri në 30°C
zonat e ulëta 17°C deri në 33°C
zonat bregdetare 18°C deri në 33°C