Koronavirusi/ Dy raste të reja në Gjirokastër! Infektohet gruaja e biznesmenit

Dy raste të reja me COVID-19 janë regjistruar ditën e sotme në qarkun e Gjirokastrës.

Rasti i parë është bashkëshortja e një biznesmeni, D.K. i cili rezultoi pozitivë dy ditë më parë së bashku me 3 të tjerë.

NJVKSH në Përmet mori sot në mëngjes tamponin e bashkëshortes së tij, teksa këtë mbrëmje erdhi dhe përgjigja pozitive.

Ndërkohë rasti i dytë u shënua sërish këtë mbrëmje në qytetin e Gjirokastrës ku një 53 vjeçar është infektuar nga COVID-19.

Deri më tani në të gjithë vendin numërohen 2,189 të infektuar ku vetëm në 24 orët e fundit u shënuan 67 raste të reja.

LEXO EDHE  I shtruar te "Infektivi", ndahet nga jeta taksisti me COVID

Deri tani, sipas shifrave zyrtare, numri i viktimave ka shkuar në 74 teksa 2 viktima të reja u shënuan këtë të shtunë.

COVID-19 – Statistika (4 korrik 2020)

Testime totale 28409

Raste pozitive 2819

Raste të shëruara 1637

Raste aktive 1108

Humbje jete 74 (Qarku Tiranë 41, Durrës 12, Fier 5, Vlorë 2, Shkodër 11, Kukës 1, Elbasan 2)