VIDEO/ Deputeti publikon pamjet: Ja si policia mbron oligarkët, mbron mafien

Deputeti Lefter Maliqi ka publikuar në rrjetin social një video, ku shfaqen punonjës policie, që marrin në mbrojtje, sipas ligjvënësit oligarkët e Edi Ramës.

“I shikoni oligarkët e Rilindjes, i shikoni zaptuesit e pronave të pasurive tuaja, e shikoni si shteti policor mbron mafien, oligarkët që shajne e fyejnë qytetarët.

Këta bashkëpunëtorë të Rilindjes së krimit duhen rrëzuar sa më parë, këta gjakëpirës duhen ndëshkuar”, shkruan Maliqi.

LEXO EDHE  Vetëvrasja e biznesmenit, familjarët: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefonat

Në videon e publikuar më parë edhe nga ish-Kryeministri Berisha shfaqet Gjergj Luca, biznesmen, i cili cilësohet si oligark i Ramës. Ai i drejtohet me fyerje dhe sharje një grupi qytetarësh që po protestojnë.

Arroganca e miqve dhe klienteles se Edvin Droges. Ne kete rast e Gjergji Luces! Ndiqeni sjelljen, skena raciste. sb

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 1. Juli 2020