73 raste të reja me COVID në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të enjten se ka regjistruar 73 raste pozitive me koronavirus. Rastet e reja rezultuan nga 225 mostra të testuara.

IKSHPK-ja po ashtu njoftoi se të enjten janë shëruar 63 pacientë nga koronavirusi.

LEXO EDHE  Vetëvendosja mocion për rrëzimin e ‘Qeverisë Hoti’

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë shkon në 3,064.

Prej tyre, 55 pacientë kanë vdekur dhe 1,707 janë shëruar.

Dje, Kosova regjistroi 113 raste të reja.