UEFA njofton datat për sezonin e ri të Champions League

Pandemia ka bërë që shumë evente sportive të shtyhen kurse disa të tjera të anullohen fare. Kështu UEFA ka njoftuar data zyrtare për edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve, pasi ky edicion do shtyhet deri në gusht prej ndalesës që shkaktoi Koronavirusi.

Edicioni 2020-2021 do të fillojë me 20 tetor, ndërsa finalja do të luhet në Stamboll me 29 maj.

 • Datat e Ligës së Kampionëve për edicionin e ri 2020-2021:
 • Raundi i parë i fazës së grupeve – 20/21 tetor, 2020
 • Raundi i dytë i fazës së grupeve – 27/28 tetor, 2020
 • Raundi i tretë i fazës së grupeve – 3/4 nëntor, 2020
 • Raundi i katërt i fazës së grupeve – 24/25 nëntor, 2020
 • Raundi i pestë i fazës së grupeve – 1/2 dhjetor, 2020
 • Raundi i gjashtë i fazës së grupeve – 8/9 dhjetor, 2020
 • Raundi i 1/16 – Ndeshjet e para: 16/17 shkurt dhe 23/24 shkurt, 2021. Ndeshjet e kthimit: 9/10 mars dhe 16/17 mars, 2021Çerekfinalet – Ndeshjet e para: 6/7 prill,
 • 2021. Ndeshjet e kthimit: 13/14 prill, 2021
 • Gjysëmfinalet – Ndeshjet e para: 27/28 prill, 2021. Ndeshjet e kthimit: 4/5 maj, 2021
 • Finalja – 29 maj, 2021
LEXO EDHE  Jahmir Hyka i jep fund aventurës në Izrael, mesfushori arrin akordin me klubin e ri