Publikohet formacioni i sezonit në Bundesliga, mungon Haaland

Pas përfundimit të sezonit 2019-2020, Bundesliga ka publikuar edhe formacionin më të mirë të vitit.

Kështu nga ekipi kampion, Bayern Munich janë përzgjedhur katër futbollistë. Lewandowski, Muller, Gnabry dhe Kimmich janë pjesë e 11-shes më të mirë.

Nga ana tjetër Dortmund e cila e përfundoi sezonin në vendin e dytë merr pjesë me dy futbollistë, Sanchon dhe Hakimin. Me dy futbollist në këtë formacion përfaqësohet edhe Leipzig, Werneri dhe Sabitzer.

LEXO EDHE  Foto/ Mourinho: Në Shkup na shkurtuan portat me 5 cm, gjithçka e kuptova…

Portieri më i mirë është ai i Monchengladbach, Sommer. Kurse në mbrojtje është edhe futbollisti i Freiburg, Gunter.

Po ashtu edhe ekipi i Frankfurt është i përfaqësuar me një futbollist në formacionin e sezonit, me Kosticin.