Man.United rinovon kontratën me super-talentin e skuadrës

Manchester United ka zgjatur kontratën me mesfushorin e talentuar Sccott McTominay. Me kontratën e re 23-vjeçari parashikohet të qëndrojë në “Old Trafford” deri më 30 qershor të vitit 2025.

Skocezi është produkt i akademisë te United dhe është pjesë e klubit që në moshën 15-vjeçare.

LEXO EDHE  A do të luajë Messi kundër Bayern? Ja përgjigjia e analizave

Ai numëron 75 ndeshje me ekipin e parë dhe ka shënuar 6 gola, ndërkohë që ka debutuar në vitin 2017 në një ndeshje kundër Arsenalit. McTominay është pjesë e rëndësishme e kombëtares së Skocisë.