Rikthehet frika në Shkodër/ Djemtë e biznesmenëve të rilindjes përplasen me armë në mes të qytetit, policia hesht

Pas disa muajsh qetësi në Shkodër është rikthyer sërish terrori dhe kërcënimet nga grupet kriminale.

Ish-kreu i qeverisë, Sali Berisha ka bërë publik mesazhin e një qytetari i cili denoncon terrorin e grupeve kriminale, ndërsa policia hesht.

Mbrëmjen e djeshme në këtë qytet janë raportuar të shtëna me armë zjarri ku thuhet se përplasja ka ndodhur midis djemve të dy biznesmenëve të njohur në qytet, të cilët janë liruar menjëherë pasi ka ndodhur ngjarja.

Postimi i Berishës:

Te fortit, miqte e Edvin Mafise terrorizojne Shkodren!

Breshrite e kallashit ne qender te Shkodres pershendeten nga narkopolicia sepse autoret jane Fusha, Plana, Harusha

Ajo fsheh dhe liron duke kerkuar ndjese menjehere autoret! Ishin dore e narkoshtetit.

Lexoni denoncimet e qytetareve dixhital. sb

Pershendetje doktor Berisha. Te Shtunen ne qender te Shkodres jane degjuar krisma armesh ne bresheri ku pas disa minutash policia beri nje arrestim dhe shperndau per mediat arrestimin e bere ne kohe rekord , por kane kaluar 3 dite dhe ende nuk kemi emrin e personit te arrestuar dhe shkakun e perplasjejs me arme. Perplasja ka ndodhur mes dy djemve te nje biznesmeni,Alvaro dhe Tonato Fushaj dhe Orlando Planaj dhe Rivaldo Planaj. Keto dy jane djali dhe nipi i narkotrafikantit te veriut Bardhok Planaj. Me nje telefonate policise i eshte mbyllur goja dhe i arrestuari eshte liruar per 30 min. Pra Shkodra eshte ne gjunj dhe dite pas dite duhet te ruhen pasi njerzit e bardhok planes nje dite gjuajne me arme dhe nje dite tjere bejne aksidente me makine. Ja ky eshte shteti edvin kristaq rames ku keqberesit kane imunitet dhe njerezit e thjeshte shantazhoen nga policia. Anonim ju lutem.

I nderuar zoti Berisha sot ne shkoder ndodhi nje rrahje brutale nga fisi i harushejve po ato persona qe thyen kutit e votimeve. Ne qender te qyteti tek sheshi Isa Boletini.

LEXO EDHE  Tërhoqi zvarrë policen zvicerane, ja sa u dënua shqiptari