Aston Villa-Chelsea, publikohen formacionet zyrtare

Chelsea do të rikthehet në fushën e lojës sot teksa përballet në transfertë kundër Aston Villas. Hera e fundit kur Chelsea luante një ndeshje të Premier League ishte më 8 mars kundër Everton-it.

“Blutë” renditen në vendin e katërt dhe synimi deri në fundin e sezonit do të jetë vendi i tretë që aktualisht mbahet nga Leicester. “Dhelprat” aktualisht kanë gjashtë pikë më shumë se Chelsea por me një fitore ndaj Aston Villas sot diferenca zbret në 3 pikë.

Nga ana tjetër kjo është një ndeshje shumë e rëndësishme për vendasit. Aston Villa momentalisht renditet në vendin e 19-të në kuotën e 26 pikëve duke rrezikuar rënien nga kategoria. Lajmi i vetëm i mirë për ta, është se diferenca mes vendit të 16-të dhe 19-të është vetëm 2 pikë dhe mundësia për të rikuperuar ekziston.

LEXO EDHE  Renditja e Superiores/ Partizani “merr frymë”, Teuta në pikiatë. Ja klasifikimi i plotë

Sfida starton në orën 17:15, ndërsa trajnerët e të dyja skuadrave kanë publikuar formacionet me të cilat do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare: