Parashikimi i motit për fundjavën, ja zonat ku priten reshje

Shërbimit Meteorologjik bën të ditur se e shtuna do ketë kohë me diell dhe temperatura të përshtatshme, por në pjesën veriore e verilindore gjatë mesditës, do të shfaqen reshjet e shiut.

“Ndërsa ditën e diel, moti do të nisë i kthjellët, por vranësirat në zhvillim përgjatë zonave malore dhe pranë tyre do të pasohen nga reshje shiu të përkohshme dhe në lindje mundësi për shtrëngata me rrufe,” bën me dije SHM.

LEXO EDHE  Nga Kamza në “Xhamllik”, si u kap në rrugë i dyshuari për një sërë krimesh

Sipas njoftimit era, do të mbizotërojë nga veriperëndimi e lehtë dhe gjatë së dielës e vrullshme në bregdet duke sjellë shtim të dallgëzimit të forcës 3 deri 4 ballë ndërsa temperaturat do të regjistrojnë si më poshtë vijon: