Pas raportit të Venecias, Meta: Kauza e 2 marsit fitoi, Kushtetuta e para

Presidenti Ilir Meta ka publikuar në rrjetet sociale opinionin përfundimtar për emërimet në Gjykatën Kushtetuese.

Në këtë dokument Venecia i jep të drejtë Presidentit Ilir Meta dhe vë në dukje shkeljet e rënda ligjore të Parlamentit dhe Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

LEXO EDHE  Çfarë do donte Rama t’i shkruhej mbi gurin e varrit?/ Reagimi epik i Sejkos: Veç ik ti se të shkruajmë ne çfarë të duash ti

“Kauza e 2 marsit fitoi! Kushtetuta e para!”,- shkruan Presidenti Meta në mesazhin e tij.