E hënë, Qershor 1, 2020
Etiketimet Venecia

Etiketim: Venecia

Emërimet në Kushtetuese dhe paketa anti-shpifje, ja kur e sjell Venecia...

Komisioni i Venecias do t’i dorëzojë autoriteteve shqiptare opinionin përfundimtar për emërimet në Gjykatën Kushtetuese në datat 18-19 qershor. Gjithashtu në këtë datë Komisioni do...

Kushtetuesja/ Presidenca: Venecia nuk ka pranuar të ndryshojë draft-raportin, Qeveria të...

Tedi Blushi, Zëdhënësi i Presidenti Ilir Meta, ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me lajmet që qarkullojnë se Komisioni i venecias ka...

Covid 19, Venecia shtyn shqyrtimin e opinionit final për emërimin e...

Ndërsa sot dhe nesër pritej që Komisioni i Venecias të miratonte Opinionin final lidhur me “Emërimin e Anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese” në Shqipëri, 62...

Dvorani i kapur në “flagrancë” nga Venecia, të gjithë “lojërat” për...

Nga Boldnews.al Opinioni paraprak i Komisionit të Venecias për mënyrën e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, e “kapi në flagrancë” kreun e Këshillit të...

Opinioni paraprak i Venecias/ Paloka: Rama të reflektojë, ja kur rinisin...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i kërkon mazhorancës të reflektojë, pas publikimit të raportit paraprak të Venecias, që sipas tij, legjitimoi veprimet e...

Venecia i dha Metës të drejtë/ Vjen reagimi i parë nga...

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, i ftuar në studion e “ABC News”, ka komentuar opinion paraprak të përgatitur nga Komisioni i Venecias lidhur...

“Venecia foli, revolucion demokratik deri në largimin e besëlidhjes së krimit”/...

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar përmes një postimi në rrjet pas publikimit të një pjese të draft-raportit nga Komisioni i Venecias, i cili rrëzon...

“Venecia rrëzoi Kuvendin, Presidenti zero shkelje”/ Avokati i njohur: Tashmë deputetët...

Avokati Jordan Daci ka reaguar pas publikimit të një pjesë të draft-opinionit të Komisionit të Venecias mbi zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe...

Betimi i anëtarëve të Kushtetueses vetëm para Presidentit/ Zbardhet draft-raporti, Venecia...

Komisioni i Venecias ka përgatitur opinion paraprak lidhur me përplasjet mes parlamentit dhe presidentit për emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Zëri i Amerikës...

Koronavirusi/ Lokalet ofrojnë pije falas që të risjellin turistët që braktisen...

Koronavirusi që preku Italinë fqinje solli një dëm goxha të konsiderueshëm, shifrat e të vdekurve dhe  të prekurve paraqiten të frikshme. Shumë masa u...

Kushtetuesja, Basha takim me delegacionin e Venecias

Kryetari i Partisë Demokratike do të zhvillojë një takim mëngjesin e së premtes me delegacionin e Komisionit të Venecias. Takimi pritet të zhvillohet në orën...

VIDEO/ Takimi me Venecian, batuta e Metës që shkaktoi të qeshura...

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me një delegacion të Komisionit të Venecias, që ka ardhur në Shqipëri, lidhur me procedurat e...

Anti-shpifja, Meta i paraqet Venecias argumentet kundër: Cënon lirinë e shprehjes...

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim delegacionin e Komisionit të Venecias, të cilët i njohu me të gjitha argumentet e tij ligjore...
WhatsApp DENONCO