Film për jetën e princeshë Dianës/ Zbulohet aktorja që do të interpretojë rolin e princeshës

Kristen Stewart, aktore që ka arritur famë globale falë sagës së ‘Twilight’ dhe e shumë roleve të tjera do të jetë princesha Diana në dramën e re të regjisorit kilian Pablo Larrain, me titullin ‘Spencer’. Lajmi është bërë i ditur nga ‘Hollywood Reporter’.

Filmi, i cili planifikohet të nisë xhirimet në 2021, është shkruar nga Steven Knight. Historia do të përqendrohet në një festë Krishtlindjesh në rezidencën ‘Sandringham’ me familjen mbretërore.

LEXO EDHE  Ermal Mamaqi futet të martën në "BBV"? Arbana Osmani tregon si qëndron e vërteta

Princeshë Diana do ta gjejë veten duke vendosur nëse ka ardhur koha për t’i dhënë fund martesën e saj me Princin Charles.

Regjisori (i cili më parë i kishte kushtuar një film një figurë femërore ikonike, Jacqueline Kennedy -Onassis, me ‘Jackie’) gjithashtu do të jetë bashkëprodhues dhe i filmit ‘Spencer’ së bashku me vëllain e tij Juan de Dios Larraín dhe Jonas Dornbach, Janine Jackoëski dhe Paul Webster.

Charlie's Angels Film Premiere In London