Del fotoja, kryenegociatori për integrimin Zef Mazi në krah të Ramiz Alisë

Kryetari i Shoqatës së ish-të përndjekurve nga komunizmi, Nebil Çika ka reaguar pas prezantimit nga kryeministri Edi Rama të Zef Mazi-t si kryenegociator te Shqipërisë për anëtarësimin në BE.

Çika në një postim në rrjetet sociale e cilëson këtë vendim si një aksion për rikthimin në nivele të larta drejtuese të ish-zyrtarëve të lartë të sistemit komunist, duke publikuar dhe një foto ku shfaqet Zef Mazi në krahë të Ramiz Alisë.

Kreu i qeverisë në prezantimin e tij, e cilësoi Mazi-n si një ‘personaliteti pa të sharë’ , diplomat karriere dhe njeri që pranohet nga dy krahët politik për përvojën e tij.

Postimi i plotë:

Rilindja komuniste! Integrim ne BE ne me njerëzit e Enver Hoxhës dhe Ramiz Alisë

Rama beri edhe një akt tjetër në aksionin e tij për rikthimin ne nivele te lart te pushtetit të drejtuesve e zyrtareve te lartë të diktáturës kòmuniste. Ai emëroi si kryenegociator me BE, Zef Mazin një prej njerëzve te afërt te diktátorit të fundit kòmunist Ramiz Alia . Integrimi euroatlantik është ëndrra dhe sakrifica e mijëra shqiptareve te vr.áre e persekutuar nga diktátura te cilës Mazi i shërbeu me devotshmëri.

LEXO EDHE  Vasili: Po goditet biznesi i vogël, ata që janë në kërkim për inceneratorët paguhen me miliona

Në kohën ku miliona shqiptar u ngritën kundër diktaturës se Ramiz Alisë me thirrjen :“ E duam Shqipërinë si gjithë Evropa “ ky kryenegociatori i rilindjes komuniste ishte ne krahun djathte i diktátorit . Pastaj ankohen pse Shqipëria është e fundit një procesin e integrimit ne BE . Nuk mund te vini ne Evropë me njerëzit që qe e rrethuan Shqipërinë me tela me gjema e má sakruan çdo gjë perëndimore ne ketë vend .
Nuk mund të mos e vëmë re edhe “shkëlqimin” e opozitës me heshtjen e sajë përballe këtij akti te radhës e te tu rpshëm te Ramës !