‘Bukur e luajte rolin kur bëre si i sëmurë’/ Brataj tregon se çfarë i shkruajnë njerëzit

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, deklaroi se shumë njerëz nuk besojnë tek koronavirusi, dhe ju duket sikur ëhstë një shpikje për ti mbajtur ata të izoluar.

Sipas tij mosbesimi i qytetarëve se kjo pandemi ekziston është dhe një nga arsyet e rritjes së shifrave të personave të infektuar gjatë ditëve të fundit.

LEXO EDHE  ‘100 hijet’/ Mafia gjeorgjiane trondit Greqinë, kundërshtarë të ashpër me shqiptarët

Brataj theksoi se mosbesimi i qytetarëve shkon deri aty sa e akuzojnë për shtirje, gjatë kohës që ai ishte i infektuar nga koronavirusi.

Ka njerëz që më thonë bravo të qoftë,e luajte bukur rolin ku bëre si i sëmurë’, u shpreh Brataj.