Asensio rikthehet nga dëmtimi i rëndë dhe shënon në fitoren e Real Madrid

Real Madrid mundi mbrëmjen e djeshme 3-0 Valencian,  në një takim ku loja ishte shumë më e barabartë nga çfarë tregon rezultati.

Djemtë e Zidane vuajtën për shumë minuta, me Valencian që besoi te një rezultat pozitiv në “Alfredo Di Stefano”.

Gjithsesi, një moment magjie nga Hazard, që shërbeu si asist për Benzema, çoi shifrat 1-0 në favor të “Galaktikëve”. Edhe pse në disavantazh, Valencia nuk u dorëzua dhe qëndroi në lojë, në kërkim të golit të barazimit.

LEXO EDHE  Video/ Poirier e dominoi në oktagon, McGregor filmohet duke u larguar me paterica

Gjithçka ndryshoi me futjen e Marco Asensios në fushën e lojës. Talenti spanjoll u aktivizua në minutën e 74-ët dhe 30 sekonda më vonë, arriti të shënojë. Në të 86-ën, Asensio asistoi për Benzema, me sulmuesin francez që vendosi rezultatin final të sfidës në 3-0.

Kujtojmë që Asensio është rikuperuar nga një dëmtim I rëndë ku këputu e ligamentet e gjurit gjatë ndeshjeve parasezonale verën e kaluar.