‘Kjo është Lufta e III Botërore’/ Çako: Ja si do të jetë bota pas koronavirusit

Konspiracionisti i njohur shqiptar Alfred Çako, ka folur sërish për koronacirusin dhe se çfarë fshihet pas kësaj pandemie.

I ftuar në “360gradë” në RTV Ora, Çako tha se koronavirusi është lufta e tretë botërore për të krijuar një rend të ri botëror.

Të gjithë udhëheqjes kanë deklaruar se është Lufta e Tretë Botërore dhe të gjithë kanë deklaruar se më pas bota do të jetë e gjitha ndryshe. Bota do të ketë një rend të ri dhe do të jetë më globaliste e më e centralizuar. Do të ketë një bankë qendrore dhe një monedhë të përbashkët, me një polici botërore’, deklaroi Çako.

LEXO EDHE  Noka: Taulant Balla nuk mund të flasë në emër të grupit demokrat