Gjendet i karbonizuar trupi i shqiptarit! Emri (Foto)

Ai po kalonte disa momente relaksi, duke peshkuar në brigjet e lumit të Vermiglianës në Osanë, përpara se të kthehej në punë në një piceri familjare në Mezzana të Italisë.

Por, gjithçka u kthye në tragjedi për 52-vjeçarin shqiptar, Bardosh Dajko.

Dje pak pas orës 6 pasdite, në përpjekje për të hedhur grepin, burri pa dashje goditi kabllot e tensionit të lartë dhe vdiq menjëherë.

Banorët e zonës dëgjuan një zhurmë të fortë të shkaktuar nga shkarkesa elektrike dhe thirrën menjëherë policinë. Në vendin e ngjarjes shkuan zjarrfikësit dhe ambulancat.

LEXO EDHE  EMRAT/ Kundërshtuan shembjen e banesave te “5 maj”, procedohen 4 persona

Pas disa hulumtimeve të bëra përgjatë lumit, trupi i burrit u gjet në bar i vdekur.

Për shkak të shkarkesës së fortë elektrike, trupi i burrit ishte karbonizuar pjesërisht dhe stafi mjekësor nuk mund të bënte asgjë për të.

Vitet e fundit, ai ishte punësuar nga piceri Al Sole di Mezzana, dhe punëdhënësit e tij, duke pasur parasysh angazhimin, seriozitetin dhe i palodhur në punë, kishin vendosur që më pas t’i besonin atij biznesin.