“Nuk e di se çfarë akademiku është ky”/ Artan Fuga për Pëllumb Karametën: Turi kishte pirë raki dëllinje!

Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas deklaratave që Pëllumb Karameta bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion”. Ky i fundit doli në testit të maturës së Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, ndërsa për Artan Fugën u shpreh: “Nuk e di se çfarë akademiku është ky”.

Në reagimin e tij, përmes një postimi në faqen në FB, Fuga shprehet:

Turi mbrëmë te emisioni Opinion kishte pirë raki dëllinje!

Ishte tapë fare!

Sigurisht budallalliqet vetëm një të dehuri i duken normale!

Testi mund të ketë gabime, madje si ky mund të ketë dhjetra gabime idioteske, përsëri nuk është aq serioze, por kur i mbron, atëhere gjendja bëhet katastrofë sepse tregon se bëhesh njish me budallalliqet, absurditetet, bëhesh qesharake!

Turi pi raki?

Ai flet gomarlliqe!

Gjeni sa gradë është rakia që i kanë dhënë duke ditur se shkalla e gomarllikut rritet pesë herë për çdo gradë alkooli më shumë në raki !

Testi i lëndës : Budallalliku televiziv!

LEXO EDHE  FOTO/ Nuk janë skena lufte, banesat te "5 Maji" u kthyen në rrënoja