Ngjarje e rëndë/ Dy fëmijë bien në pusin e thellë dhe humbin jetën

Dy fëmijë kanë rënë në një pus në fshatin Milloshevë të komunës së Obiliqit dhe nga raportimet paraprake konfirmohet nga policia se njëri prej tyre ka humbur jetën.

Në vendin e ngjarjes ndodhen ekipet e shpëtimit për nxjerrjen e fëmijës tjetër.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Daut Hoxha konfirmoi për mediat tragjedinë në fjalë.

Me datë 16.06.2020 rreth orës 15:00, Policia ka pranuar informaten se në fshatin Milloshevë dyshohet se dy fëmijë kanë rënë në një pus. Policia me njesitet e saj ka dal në vendin e ngjarjes, si dhe ka njoftuar ekipet e emergjencës. Ekipi mjekesor ka konstatuar vdekjen e një femiu rreth 10/12 vjeqar i nxjerrur nga pusi”,  është shprehur Daut Hoxha .

LEXO EDHE  Stuhia do të "pushtojë" vendin, ja sa do të shkojnë temperaturat

Sipas Hoxhës, janë njoftuar ekipet e kërkim-shpëtimit për nxjerrjen e fëmijës tjetër, i cili dyshohet të ketë rënë gjithashtu në pus.