VIDEO+FOTO/ Pas sulmit me armë humb jetën 19-vjeçarja, plagosen 3 të tjerë

Një adoleshente 19 vjeçare ka humbur jetën dhe tre të rinj janë plagosur në New York, pasi një person i armatosur hapi zjarr mbi një grup adoleshentësh që po festonin fundin e vitit shkollor.

Viktima u identifikua të shtunën si Tyana Johnson, 19-vjeç.

Ajo kishte qenë me një grup adoleshentesh në një park në Bronx, rreth orës 23.00, ndaj tyre u qëllua me breshëri nga 1 person që zbriti nga një makinë dhe hapi zjarr pa paralajmërim.

LEXO EDHE  VIDEO/ Këto janë sekondat e para të tmerrit pak më parë se vala e vullkanit të godasë pushuesit në plazh

Johnson humbi jetën menjëherë. Edhe pse u dërgua me urgjencë në spital, ajo nuk mund t’u mbijetonte plagëve.

Disa persona të tjerë u plagosën si pasojë e të shtënave, përfshirë këtu edhe një djalë 15-vjeçar.