Punonjësit e Digitalb pa rroga, Berisha: Blushi, personifikim i ligësisë. I trajton punonjësit si skllevër

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me mosdhenien e pagave për 300 punonjësit e kompanisë Digitalb, ndërsa akuzon Ben Blushin, që e quan Arben Malavita, lidhur me situatën.

Berisha, duke iu drejtuar Blushit, shkruan se “të mos paguash rrogat 300 punonjësve duke patur paratë në bankë do të thotë se në qënien tënde nuk të ka mbetur asgje prej njeriu, prindi dhe familjari por hakmarrja politike, keqesia dhe ligesia shpirterore te ka zhveshur çdo gje njerezore”.

“Me kete vendim ai trajton si skllever te çifligut te tij 300 punonjes te Dixhitalbit. Nje sjellje te tille banda e Arben Malavites e bën nën mbrojtjen direkt të Edvin Mafisë, bosit absolut të Arben Malavita, i cili ka shndërruar teleblushin në papagall të Edi Ramës, i cili e mbron me narkoprokurorinë e tij.

Përveç kësaj, kjo bande, që pasi nuk e përvetësoi dot Dixhitalbin kërkon me çdo kusht të shkatërrojë atë, ka mashtruar qindra mijëra shqiptarë pasi ata kanë paguar paketën sportive për kampionatin spanjoll dhe shqiptar”, shkruan Berisha.

Postimi nga Sali Berisha

Ligesia dhe keqesia Arben Malavites!

Ai perdor urine kunder 300 punonjesve!

Miq, Arben Malavita pasi mori me mbeshtetjen e Edvinit drejtimin e Top mediave, filloi ligesite e tij. Ai shkarkoi ne kundershtim me çdo rregull Alban Jahon pa asnje motiv nga dixhitalb per çka ky i fundit e shtrou ne dru dhe si hakmarrje Edvini i dergoi ne ora 1:00 te nates narkopolicine per terror familjar.

LEXO EDHE  Nga droga te përndjekja, 7 të arrestuar në Tiranë

Pas kesaj, Arben Malavita vendosi ne kundershtim me çdo parim ligjor dhe tregtar drejtor te Dixhitalb Vjollca Hoxhen pa voten e shumices se aksionereve, gje qe u hodh poshte nga aksioneret me vendim gjykate.

Pas kesaj, Arben Malavita si personifikim i ligesise dhe keqesise njerezore per te shkaterruar Digitalin qe nuk e vodhi dot, perdor armen me çnjerezore, urine dhe nuk bllokon pagat per 300 punonjesit e Dixhitalb.

Te mos paguash rrogat 300 punonjesve duke patur parate ne banke do te thote se ne qenien tende nuk te ka mbetur asgje prej njeriu, prindi dhe familjari por hakmarrja politike, keqesia dhe ligesia shpirterore te ka zhveshur çdo gje njerezore.

Me kete vendim ai trajton si skllever te çifligut te tij 300 punonjes te Dixhitalbit. Nje sjellje te tille banda e Arben Malavites e ben nen mbrojtjen direkt te Edvin Mafise, bosit absolut te Arben Malavita, i cili ka shnderruar teleblushin ne papagall te Edi Rames, i cili e mbron me narkoprokurorine e tij.

Perveç kesaj, kjo bande, qe pasi nuk e pervetesoi dot Dixhitalbin kerkon me çdo kusht te shkaterroje ate, ka mashtruar qindra mijra shqiptare pasi ata kane paguar paketen sportive per kampionatin spanjoll dhe shqiptar.

Denoj me ashpersine me te madhe qendrimin çnjerezor te bandes se Arben Malavites dhe Edvin Mafise, dhe i bej thirrje komunitetit nderkombetar te mediave te shpalli Top Median si median N 1 te mafies ne bote! sb