Aksident i rëndë në aksin Levan-Fier, 1 i plagosur! Detajet

Një person ka mbetur i plagosur sonte pasi u përfshi në një aksident rrugor teksa makina u përplas me motorin.

Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 22:00, në aksin rrugor Fier – Vlorë, në fshatin Levan.

Policia tha se, është përplasur motorri me drejtues shtetasin V. B, 23 vjeç, banues në Tiranë, me automjetin tip “Fiat” me drejtues shtetasin M. T., banues në Levan.

LEXO EDHE  Balla sulmoi Berishën, Spaho: Bravo Taulant, bën mirë që flet në emrin e Lulit

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motorrit i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier drejtuesi i automjetit, shtetasi M. T dhe po kryhen veprimet proceduriale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.